Naujiena:

2011-04-15
Krematoriumo statyboje verda darbai

Pirmojo Lietuvoje krematoriumo statybos aikštelėje Kėdainių pramonės rajone – darbų įkarštis. Atliktus darbus apžiūrėjo, su rangovo – uždarosios akcinės bendrovės „Vikstata" darbuotojais ir įrangą montuojančiais specialistais iš Vokietijos bendravo UAB „K2 LT" bendrasavininkai Vytenis Labanauskas ir Vidas Andrikis.

UAB „Vikstata" darbininkai jau baigė statyti monolito sienas, uždengtas stogas. Dar laukia vidaus apdailos darbai, aplinkos tvarkymas. UAB „Vikstata" pažadėjo baigti savo darbus iki gegužės 1 dienos.

Jau pasiruošta įrangos montavimui šaldytuvo patalpoje.

Sudėtingas procesas

Lygia greta pradėti ir kremavimo krosnies montavimo darbai, o jie negali vykti sparčiau nei reikalauja technologija – ne mažiau kaip keturis

mėnesius. Krosnies, kamino, valymo įrengimų montavimas truks apie tris mėnesius.

„Pastačius krosnį reikės išbandyti – mėnesį laiko palaipsniui didinti temperatūrą iki reikiamos 1200 laipsnių, – technologiją aiškino V. Labanauskas. – Po to išjungus krosnį savaitę turėsime atvėsinti ir dar kartą iš vidaus patikrinti, ar viskas tvarkingai veikia. Tik po to galėsime pradėti darbą."

Įrangos paleidimo procesas užtruks ne mažiau kaip penkias savaites.

Erdvioje technologinėje patalpoje jau montuojama pirmoji krosnis, o antrajai linijai skirta vieta kol kas bus tuščia. Esant paslaugos paklausai čia galės būti pastatyta kita savarankiškai dirbsianti linija su savo valymo įrengimais.

Patalpos gedintiems

Rodydamas vidaus apdailos dar laukiančias patalpas krematoriumo bendrasavininkas V. Andrikis aiškino, jog bus dvi atsisveikinimo salės, kuriose atvežusieji kremuoti palaikus galės pabūti paskutines atsisveikinimo minutes. Greta – poilsio patalpa, uždaras kiemelis.

Išskirtinis Kėdainių krematoriumo bruožas – tai, kad pageidaujantys galės stebėti visą palaikų deginimo procesą. Jei artimieji ar kiti palaikus atvežusieji žmonės norės, galės palydėti palaikus iki jų įleidimo į krosnį ir netgi kompiuterio monitoriuje arba pro technologinę apžvalgos angą stebėti deginimo eigą.

„Tokios galimybės nesuteikia, nei Latvijos, nei Lenkijos krematoriumai, į kuriuos kremavimo pageidaujantys lietuviai veža artimųjų palaikus, – pabrėžė V. Andrikis. – O mes planuojame vykdyti atvirų durų politiką".

„Nei patalpose, nei aplinkoje nebus jokių kvapų, jokių dulkių", – patikino UAB „K2 LT" direktorius V. Labanauskas.

Paslaugos – vasarą

Pradėdami statybas kompanijos savininkai tikėjosi, kad jau šių metų pradžioje bus teikiamos kremavimo paslaugos. Koją pakišo gamta – šlapias ruduo, šalta žiema neleido norimu tempu atlikti statybos darbų.

Kremavimo paslaugas tikimasi pradėti teikti liepos mėnesį.

Kėdainių krematoriumas – pirmasis ir kol kas vienintelis, statomas Lietuvoje. Respublikinėje spaudoje buvo užuominų, kad dar vieną krematoriumą planuojama statyti sostinėje. Tačiau šie gandai nepasitvirtino: Vilniaus savivaldybė nėra išdavusi leidimo statyti tokį objektą.

"Rinkos aikštė"


Plačiau apie kremavimą: